PSIKOLOJINIZE İYI GELEBILECEK 7 DOĞAL ÖNERI

Psikolojinize İyi Gelebilecek 7 Doğal Öneri Görseli

1- Neden kendinizi iyi hissetmediğinizi ortaya çıkartmaya çalışın. Bazen depresyon, vücuttaki kimyasalların dışında gerçekten de hayatınızda rutin bir şekilde ilerleyen ve sizi mutsuz eden bir döngüden kaynaklanabilir. Bunun ortaya çıkması önemlidir. Örneğin işiniz, evliliğiniz, parasal durumunuz vs. Bu konularda sizi rahatsız eden gerçek soruna ve o sorunun temeline inmeye, kendinize karşı dürüst olmaya çalışın.

2- Hareket edin. Egzersiz yapmak, mutluluk verici endorfinlerin doğal olarak salgılanmasını sağlar, bir nevi doğal antidepresan rolü oynar.

3- Öğün atlamamaya ve doğal besinlerle beslenmeye çalışın. Kan şekerindeki ani iniş çıkışlar da modunuzu etkileyeceği için, düzenli beslenerek stabil tutmaya çalışın kan şekerinizi. Yenebilen bitkileri incelemek için: http://www.peyzajadresim.com/search/results/?name=&25=&31=&136=&search=ARA&category_id=12

4- Serotonin düzeyini düşüren kafeinden uzak durun.

5- Gün ışığı almak ruh sağlığınız için basit ama önemli bir doğal öneridir. Vücudunuzun D vitamini almasını sağlayın ve gün içinde dışarıda vakit geçirin. Yeşillik, bahçe, doğa, toprak, peyzaj da tabii ki arada mola vermek için iyi gelebilecek yerlerdir.

6- Meditasyon yapın.

7- Konuşun. Kendinizi ifade edin. Arkadaşlarınız, aileniz, sevdiklerinizle birçok şeyi paylaşıyor olabilirsiniz. Bunun yanında terapist, psikiyatrist veya hayat koçu gibi kişilere başvurmanın da çok önemli olduğunu unutmamak gerekir...

Daha fazla bilgi:

http://www.psychologytoday.com/blog/owning-pink/201103/11-natural-treatments-depression-md-s-tips-skipping-the-prozac

comments powered by Disqus