PIL TASARIM "IŞIĞINI YANSIT" TERARYUM AYDINLATMA ÜRÜNLERI

Pil Tasarım "Işığını Yansıt" Teraryum Aydınlatma Ürünleri Görseli

Konseptine aşağıda değindiğimiz bu yeni Pil Tasarım ürün serisinden online satın almak için tıklayın

Pil Tasarım / “ Işığını Yansıt ” Serisi; içinde canlı yeşil dünyalar (teraryumlar) barındıran aydınlatma elemanlarından oluşmaktadır. Feng Shui’deki temel beş elementten yola çıkan tasarımlarda “Ağaç”, “Ateş”, “Toprak”, “Metal”, “Su” sembolize edilmektedir. Tasarımlarda, tıpkı hayatta olduğu gibi, bu beş elementin dengesi / ağırlığı / yoğunluğu değişiklik göstermektedir. Doğayla bütünleşik bu masa ve yer lambalarında, karanlık kısımların aydınlanıp içteki ışığın yansıması metaforu konsepti oluşturmuştur. Feng Shui’de kristal ve parlak nesnelerin enerjiyi dışa doğru yansıtıp arttırması ise konsepte cam ve parlak Kristal cam parçaları ile yansımıştır. Aydınlatmanın açılmasıyla birlikte bu yansıma da artmaktadır. Bu sebeple teraryum aydınlatma vitray camlarınızı her zaman temiz tutmanızı öneririz. Bu ışıklı doğanın, ortamınıza renk, güzellik ve uyum katmasını dileyerek biraz da tasarımları oluşturan elementlere değinelim…

“Ağaç” elementi ağırlıklı tasarımlarda, yoğun bir yeşil göze çarpmaktadır ve daha çok bitki kullanılmıştır. “Ağaç”, aynı zamanda iyilik, yaratıcılık ve bağlılığı sembolize etmektedir. Canlı bitkilerin ve taze çiçeklerin Feng Shui’de önemli bir yeri vardır. Canlı bitkiler enerjiyi harekete geçirir. Dörtgen teraryum aydınlatmalarda bu etki daha çok görülür. “Ateş” elementi biçim olarak üçgen olarak sembolize edildiği için bir çok üçgene bölünebilen beşgen tasarımlı teraryum aydınlatmalarda bu etki daha çok görülür. “Ateş”, aynı zamanda akıl, mantık ve temizliği sembolize etmektedir. Coşku ve enerjiyi ifade eden bu elementin ün ve iyi talihle de bağlantılı olduğuna inanılır.

“Toprak” elementi biçim olarak kare ile sembolize edildiği için kare biçimli teraryum aydınlatmalarda bu elementin etkisi daha çok görülür. “Toprak”, aynı zamanda dürüstlük, güven, sağduyu, kararlılık, sabır ve tabii ki dengeyi sembolize eder.

“Metal” elementi beyaz gibi metalik renklerde kendini ifade ettiği için beyaz ve parlak gri gibi metalik renkli tasarımlara sahip teraryum aydınlatmalarda bu elementin ağırlığı daha çok hissedilir ayrıca tüm camların birleşiminde mevcuttur. İş ve başarının elementi olarak bilinen “Metal”, aynı zamanda doğruluk ve berrak düşünce ile de ilişkilendirilir.

“Su” elementi siyah ve mavi renklerle ifade edildiği için teraryum aydınlatmalarda içerisinde siyah taşların ağırlıklı olduğu çalışmalarda daha çok sembolize edilir. “Su”, yatay ve eğimli formlara sahip bir element olduğu için beşgen tasarımlı çalışmalarda daha çok karşımıza çıkar. “Su” , aynı zamanda bilgelik, bilgi, sebatkarlık gibi kelimelerle de karşılık bulur.

Pil Tasarım / “ Işığını Yansıt ” Serisi Teknik Özellikleri:

Cam özellikleri: Vitray – 22 cm en/çap ve 22 cm boy Lamba özellikleri: Sarı ışık – enerji dayanımlı led ampul – ısı iletimi yok

Kullanım ve bakım bilgileri: Bitkiler sukulent ve kaktüs türleridir. Az su ve ışık seven bu bitkiler haftada bir yarım çay bardağı su sulanır. Sulama esnasında lamba fişte olmayacaktır. Bitki haznesinin içine su ihtiva edilecektir. Cama su gelmesi halinde o esnada temizlenmesi önerilir, zamanla bekleyen su damlacıkları cam üzerinde iz bırakabilir.

Sözlük anlamı rüzgar ve su olan ve her şey arasında doğal bir ahenk ve sürekli bir etkileşim olduğuna değinen Feng Shui ile Eski Çinliler her şeyin temel beş elementten oluştuğuna inanırken hepimizin de bu elementlerin tümünü veya çoğunu belli oranlarda barındırdığı da düşünürdü…

comments powered by Disqus